При секое спомнување на придавката „секси“, човек добива асоцијација на откриена кожа повеќе отколку што треба, најчесто во варијанта на долна облека, пригушено светло и зграпчување на моментот. Покрај оваа дефиниција, ќе дадеме акцент на самодовербата како категорија која е параметар за сексипилност – додека ќе дозволиме да се согласите дека интелегенцијата е секси. Ум, сексипил и силен зрак на самодоверба… зар има постои нешто попривлечно од тоа?

Да, најголемот извор на овие последици! Да се чита е апсолутно секси. Како доказ, уживајте во нашата фото-селекција за добра ноќ…

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСпектакуларно светлосно шоу | Јапонија
Следна објаваХороскопот и изборот на книги
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР