Славните филмски и музички ѕвезди често ги гледаме на сцената, екраните и насекаде по медиумите, каде освен професионалните доволно се екпонираат и нивните приватни животи. Интересен аспект од нивните приватни животи се домовите на славните, каде истите го поминуваат поголемиот дел од денот за релаксирање со семејството и пријателите. Модерни, рустикални, традиционални, ориентални… погледнете каков е вкусот за уредување на светски познатите личности како Стинг, Донатела Версаче, Сара Џесика Паркер, преку дневните соби во нивните домови.

Деми Мур

Анџелика Хјустон

Стинг

 Елтон Џон

Дајен Китон

Џерард Батлер

Шер

Роб Лоу

Бен Стилер

Сара Џесика Паркер

Донатела Версаче

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧашка сладолед
Следна објаваФото на денот | Laetitia во Париз
Величeњето и практикувањето на креативната страна на животот предизвикана од љубовта кон убавото ја одликува со особен креативен шарм и инспирација затекната на различни места. Пасионирана вљубеничка во визуелните форми на уметност, ја поддржува тежината на автентичните креативни артефакти кои го издржале тестот на времето - доволно долго за да создадат нова приказна за уметноста, раскажана преку херојските очи на истата.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР