,,Spectrum’’ е најновото музичко видео кое англискиот бенд Florence + the Machine им го подари на своите обожаватели.

По петте видео екранизации кои ги реализираа во период од само една година, како за композициите од албумот ,,Ceremonials’’, така и за темата ,,Breath of Life’ (од филмот ,,Snow White and the Huntsman’’), популарната инди група овојпат нуди нешто посебно, кога е уметничката изведба во прашање.

Режисер на видеото е John Byrne, во соработка со прославениот фотограф David LaChapelle. Mногу блесок, балетски изведби и несекојдневни визуелни изданија на изведувачката Florence. Запрашана за идејата која стои зад спотот, таа вели: ,,Создадовме визуелно контролиран хаос. Нешто големо и шарено”. Погледнете го видеото за ,,Spectrum”.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправи сам | Полица за венчиња
Следна објаваКолекција вина во Вашиот дом
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ