ФитКит, првата фитнес мобилна апликација во Северна Македонија во соработка со платежната компанија Visa, започнува кампања за промоција на активниот начин на живот.

Кампањата во фокус ги става позитивните ефекти од вежбањето со ФитКит апликацијата, со што што овозможува не само бројни придобивки за физичкото и менталното здравје, туку и придонесува за заштеда со секоја купена претплата. Сите ФитКит корисници што ќе купат претплата М или L со картичките Visa Gold или Visa Platinum, ќе добијат 500 денари попуст на претплатата.

Промотивната понуда стартуваше во Мај 2023 година и ќе трае заклучно до крајот на Септември 2023 година.

Од тимот на ФитКит велат дека платежната компанија Visa, го препозна потенцијалот на ФитКит апликацијата, како брзо решение да вежбаш или уживаш каде и кога ќе посакаш, во најдобрите фитнес и спа центри во државата, или пак од комфорот на својот дом.

-Добивме предлог од претставништвото на Visa во Северна Македонија за средба на која што требаше да ги запознаеме со нашиот бизнис модел. Од компанијата го препознаа потенцијалот на Фиткит и набрзо по таа прва средба почнавме да разгледуваме модели на соработка. После 6 месеци, ова стана реалност и вистинска додадена вредност за вежбачите и корисниците на Visa Platinum и Visa Gold картичките.

Покрај бројните придобивки, соработката со Visa ќе биде уште еден поттик за сегашните и идни ФитКит корисници да се охрабрат да водат физички активен и здрав начин на живот, а притоа и да заштедат.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКонцерт на Јордан Костов квартет во КИЦ
Следна објаваЗабавно и кокетно: Versace ја претстави новата летна колекција “La Vacanza” во Кан
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ