Луксузните брендови ангажираат познати личности како амбасадори на своите модни куќи и тоа не е ништо ново. Donatella истакнува дека Dua Lipа донесе вреден увид во тоа како Gen-Z сака да го интерпретира архивскиот изглед на современ начин. Затоа, пејачката ја истражуваше архивата на Versace и активно учествуваше во создавањето на колекцијата“La Vacanza”.

Колекцијата La Vacanza ги комбинира Versace потписите со некои препознатливи карактеристики на стилот на пејачката.

„Пеперутката е нешто со кое се поврзавме многу рано“, рече Dua за повторливиот мотив, кој трепери преку мини здолништето и нежно се спушта на ремените од сандалите. „Забавно е, кокетно.”

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКампања на Visa и ФитКит: 500 денари попуст за купување претплата со Visa Platinum и VISA Gold картичките
Следна објаваСите заедно за почисто Водно
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ