Нашата приказна за уште подобра скандинавска понуда, од 27.04.2023 ја продолжуваме со нова локација на 2риот кат.

Сега, на вашето омилено место за уредување на домот му дојде време за разубавување!

Подгответе се за уште поубава продавница, поголема и според најновиот концепт на JYSK. Со релокацијата на продажениот салон во Skopje City Mall, JYSK ја продолжува целта за зголемување на стандардот. Нашиот концепт покрај подобрата изложеност на производите е да се стави акцент на врвен квалитет и достапни цени. Новата скандинавска атмосфера ви дава инспирација за шопинг искуство во минималистички и елегантен дизајн. Покрај ефикасниот начин за прикажување на артиклите, акцентот е ставен и на подобро осветлување, дрвени подови и поголема прегледност на продавницата.

Една од нашите мисии е да обезбедме скандинавскo решениe во вашиот дом. Живеењето во скандинавски стил, е еден сосема различен начин на живот кој ние сакаме и успешно го прикажуваме во нашата продавница.

Како и секогаш, JYSK ги става купувачите на прво место и затоа ние подготвивме одлични изненадувања за првите купувачи и одлични понуди со огромни попусти како никогаш досега, кои ќе важат само во првите денови и само за новата продавница.

Ве очекуваме на 27 април 2023 во новата локација во 2-риот кат во Скопје Сити Мол.

Имаме добра понуда за вас.

JYSK, скандинавско живеење!

СПОДЕЛИ
Претходна објава“CAFÉ MÜLLER” на Пина Бауш во Кинотека
Следна објава“Дамата во злато”(Портретот на Адел Блох-Бауер) од Густав Климт
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ