Именувана по улицата во која беше домот на Christian Dior, булеварот „Jules Sandeau 7“ во Париз, најновата колекција на садови за храна е исполнета со елегантни дизајни, украсена со диви цвеќиња и ластовички.

Колекцијата е дизајнирана од уметничката директорка на Dior, Kordelia de Castellan инспирирана од страстите и „art de vivre“, кои му припаѓаа на Christian Dior. 

Страстите на г -дин Dior за природата и ботаниката беа сумирани во претходните колекции на куќата. „ Живот во куќа која не личи на вас е исто како да носите туѓа облека“, изјави дизајнерката.

Резултатот е колекција од неколку парчиња кои создаваат романтична атмосфера во која масата е обоена во бордо, сина и зачадена боја: цвеќињата и ластовичките го обвиткуваат секој елемент со речиси носталгичен и нежен допир.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧетири зимски дестинации кои требада ги додадеме на листата за патување
Следна објаваНа планина со новата зимска колекција Dior Alps
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ