Замислете си прошетки во зима, како во земја на чудата, облечени од глава до пети во парчиња од колекцијата Dior Alps.

Ако некогаш сте се пакувале за зимување, застанати пред вашата гардероба со  мислите: „Она што навистина ми недостасува се парчиња кои одлично изгледаат покриени со снег“.

Ви ја претставуваме новата зимска колекција Dior Alps, или како што ја опишува креативната директорка Марија Грација Кјури, колекција која ја слави „елеганцијата во движење“.

Колекција е направена за сите видови на движења: од скијање низ падините надвор од патеките до резбање ангели во снег, трчање, скокање, фрлање снежни топки, пиење какао во дрвените колиби, apres ski или возење со жичарница.

Колекцијата е создадена за оние кои се возбудуваат од идејата за малку погруби паѓања во снегот, но и со изразена женственост.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКолекција на садови за храна DIOR „7 JULES SANDEAU“ инпирирана од домот на Christian Dior
Следна објаваБела Хадид во новата есен/зима 2021 рекламна кампања на Мајкл Корс
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ