Целиот 96 -ти кат на 432 Park Avenue го завзема прекрасен пентхаус целосно опремен со парчиња од Fendi, Bentley и Hermes.

Највисокиот пентхаус во Њујорк официјално излезе на пазарот и има исклучителна цена. Понуден за 169 милиони долари, целиот последен кат на 432 Park Avenue сега е еден од најскапите имоти во градот.

Облакодерот, дизајниран од уругвајскиот архитект Rafael Viñoly и дизајниран од њујоршката фирма Deborah Berke Partners, предизвика голем интерес кога беше изграден пред шест години и привлече богати купувачи (меѓу нив Џенифер Лопез и Алекс Родригез) благодарение на неговата пространост и поглед.

Иако неодамнешните извештаи содржат детални поплаки од сегашните станари, тоа не го спречи сегашниот сопственик, саудискиот милијардер Fawaz Al Hokair, да биде амбициозен со деветцифрена цена – приближно двојно повеќе отколку што платил во 2016 година.

Пентхаусот се простира на 830 квадратни метри, има шест спални соби, седум бањи, приватен лифт, библиотека и голема просторија свртена кон исток. Опремен е со колекција дизајнерски мебел од најпознатите брендови – и сето тоа е вклучено во цената.

Зградата, исто така, доаѓа со голем број луксузни удобности, вклучувајќи затворен базен, најсовремена теретана, сауна и винарска визба со контрола на климата.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваLouis Vuitton: колекцијата Cruise 2022 е ода на радоста и оптимизмот
Следна објаваИнспирација: 30 улични изданија од Модната недела во Милано кои ќе ве воодушеват
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ