Не грижете се, не завршивме со модните инспирации, бидејќи модните приказни штотуку почнаа да се загреваат од Модната недела во Милано, а потоа се селиме во Париз!

На улиците на италијанската престолнина на модата се одвива арсенал на автентични стилски изданија кои сакаме да ги ископираме оваа сезона …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПогледнете како изгледа најскапиот пентхаус во Њујорк
Следна објаваРамни чизми на кои не можеме да им одолееме оваа есен
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ