Мадона е една од sвездите кои покрај талентот и решеноста да го достигнат врвот, успеаја преку својата естетика и личност да станат иницијатори на трендовите и да им го отворат патот на многу уметници.
Нејзините настапи отсекогаш биле предмет на многу дебати, како и нејзините контроверзни концерти и музички спотови кои го шокираа општеството во осумдесеттите години. Без Мадона, немаше место во музичката индустрија за поп sвездите како Бритни Спирс и Лејди Гага, додека докажуваше дека не само што знае да пее и танцува, туку е и одлична бизнисменка, текстописец, филантроп, писател и актерка.
Мадона има продадено над 300 милиони плочи ширум светот и важи за една од најбогатите пејачки со богатство од 800 милиони долари. Моментално е сама, со три деца, таа беше во брак двапати, со Шон Пен и Гај Ричи.
Покрај богатата збирка уметнички дела, вклучувајќи слики од Пикасо, Дали и Фрида Кало, таа поседува неколку куќи. Мадона купи вила вредна 12 милиони долари во Беверли Хилс додека беше во брак со Гај Ричи. Првично беше продаден во 2013 година за 19,5 милиони, а сега се продава по многу поскапа цена откако беше реновирана.
Куќата од 580 квадратни метри има девет спални соби, петнаесет бањи, две дневни соби, двоспратна трпезарија, голема кујна / сала за појадок, целосна проекција / театарска соба, две канцеларии, канцеларија за асистентот, теретана , соби за персонал, две куќи за гости, тениско игралиште и базен со големина на одморалиште. Неодамна реновиран и педантно одржуван, поранешниот имот на Мадона во Беверли Хилс сега се продава, по цена од 27,995 милиони долари.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовремени деловни торби за враќање во канцеларијата!
Следна објаваБисерен ѓердан TikTok кој го имаат сите од Ријана до Бела Хадид!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ