Кои се карактеристиките на идеалните деловни торби? Тие мора да бидат елегантни, дискретни, а пред се, мора да бидат многу пространи за да можат да содржат се што ви треба за работниот ден.
Далеку од идејата за торба во стилот на класичната актовка, а размислувајќи за враќање во канцеларија, избравме за вас 10 трендовски деловни торби од колекциите на најпрестижните модни куќи, од Gucci до Louis Vuitton, oд Chanel до Dior кои се дефинитивно најсоодветните и најубавите во моментов.
Без разлика дали се работи за софистицирани торби или макси модели, овие чанти ги имаат сите квалитети што ќе им овозможи да станат ваши, омилени. И ако навистина сакате да бидете во тренд, оваа сезона тајната е да се фокусирате на бојата, без разлика дали е светла или пастелна.
Откријте ги моделите во нашата галерија посветени на 10 трендовски деловни торби за враќање во канцеларија.
GUCCI HORSEBIT 1955
 FENDI PEEKABOO ISEEU
CELINE CABAS
PRADA SIGNAUX
LOUIS VUITTON PALLAS
 DIOR BOOK TOTE
SAINT LAURENT MANHATTAN
 BOTTEGA VENETA ARCO
 CHANEL 19
VIRTUS VERSACE
СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајубавите бели фустани создадени за ова лето
Следна објаваСе продава вилата на Мадона на Сансет Булевар
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ