Белата е боја на летото, совршено се вклопува со исончениот тен, сламените шапки, чанти и лесни сандали.

Mango

Ленени или памучни, или пак долги кошули кои делуваат како фустани, се совршени за топлите летни денови бидејќи нивниот материјал е лесен и дозволува кожата да дише. 

Mango

Mango

Долги или кратки, широки или тесни, дури и тоа не е важно затоа што сите бели парчиња се супер летни ткаенини кои можеме да ги носиме на плажа и на работа.

Zara

Zara

Брендовите кои се застапени во продавниците во Скопје Сити Мол ги имаат најубавите бели фустани кои можете да ги носите ова лето.

Zara

СПОДЕЛИ
Претходна објава15 стилски изгледи за целосна доминација оваа есен
Следна објаваСовремени деловни торби за враќање во канцеларијата!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ