Инспириран од обликот на ража, новиот јахт клуб се протега близу до брегот, давајќи им можност на сопствениците на јахти да се дружат, додека нивните прекрасни бродови се безбедно закотвени …

Овој фантастичен нов клуб зафаќа простор на копно и вода, дејствувајќи како ража која плива кон брегот со опашката свртена кон хоризонтот на водата. Луксузниот јахт клуб е создаден како дело на архитектот од Шри Ланка, Thilina Liyanage , кој сакаше да го импресионира светот со своите архитектонски чуда, инспирирани од природата.

Овој клуб е уште една негова експресивна визија, инспирирана од подводно животно, со кое споделува изобилство на елементи, благодарение на употребата на прави бои, волумен, пропорции и облини.

Зградата во облик на ража плута благодарение на дрвеното пристаниште изградено на брегот, со голема уста што делува како влез и опашка што формира котви за јахти.

Кога ќе се закотват јахтите, јахт клубот станува идеална средина за дружење на богатите сопственици, а има консиерж, ложа, бар, ресторан и многу други придобивки што се очекуваат од таквото ексклузивно место, наменето за милионери и милијардери.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКуќа покрај плажа во Австралија која се истакнува со нејзиниот модерен дизајн!
Следна објаваОд сега, модата е црно-бел филм: колекција Chanel Cruise 2021/22
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ