Боите, како што знаете, играат значајна улога во животот на секој од нас …

Тие ни даваат раположение – затоа што секогаш се чувствуваме најдобро кога носиме работи во нашата омилена боја; им кажуваат на другите за нашиот стил, а до одреден степен и за нашите ставови; тие ни даваат можност да ги покажеме нашите вештини за комбинирање на различни нијанси, нашето разбирање за уметноста и реалноста.

Боите се сеприсутни и исклучително важни, неизбежни и незаборавни. Ако сте решиле да го редизајнирате и реновирате вашиот дом оваа летна сезона, ви предлагаме да ја канализирате радоста од островот Капри со Capri Pink, последниот додаток во палетата на Chalk Paint.

„Инспирирана од италијанското одморалиште, мека за уметниците и аристократите од 19 век, оваa розова, e боја полна со личност, како и пигмент“, вели експертот за бои и креаторот на Chalk Paint, Annie Sloan. „Од смелите капри панталони на Sonja de Lennart и делото на надреалистичката модна дизајнерка Elsa Schiaparelli, оваа силна, шокантна розова нијанса отсекогаш барала внимание“, објаснува Annie.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКреирајте модерен стил со кломпи во главната улога
Следна објаваНајскапи, најлуксузни и најдекадентни хотелски апартмани во Франција
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ