Клопмите се вратија на сцената – не како актуелен тренд, туку би требало да станат главни обувки на летната сезона.

Сите знаевме дека кломпитете ќе станат хит на летната сезона веднаш штом ги забележавме на модната писта на Хермес за пролет-лето 2021 година, а мора да ви кажеме дека тие веќе се распродадени. Но, не грижете се, издвоивме неколку инспиративни улични стилови, кои ги носеа некои од нашите омилени инфлуенсерки како Else Hosk, Blance Miro, Stephanie Broek и Veronica Heilbrunner.

За денешниот изглед, инспирацијата доаѓа од облеката која ја носеше Елса Хоск во Њујорк. Шведската манекенка и поранешен „ангел“ на Викторија Сикрет, стана мајка на убаво девојче во февруари, а ни покажа совршена комбинација која содржи секси, лежерна и edgy естетика.

Таа ги клоппите ги комбинираше со опуштени панталони, краток топ и блејзер. За да го копираме нејзиниот изглед, избравме кожни пантолони и ги споивме со блејзер и ребрест топ на ZARA. 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛето 2021: флексибилни фустани од утро до вечер за секоја пригода!
Следна објаваОва лето: oсвежете го својот дом со Capri Pink нијанса!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ