Ние сакаме нашата летна гардероба да биде модерна, но и практична – овие фустани имаат карактеристика да можат да не придружуваат од утро до вечер, во секоја пригода.

Подготвувајќи ја нашата шопинг листа за летото, ги бараме овие паметни парчиња што можат да се носат на многу различни начини, да не придружат со истата леснотија на плажа, во бар на плажа, на прошетки низ градот, но и по островски улици, во зависност од модните додатоци кои ќе ги избереме.

Летните фустани се транспарентни, изработени од лесни ткаенини и можат да послужат како „наметка“ на плажа или базен, во комбинација со кожни апостолки и плетена чанта.

За прошетки низ градот ги комбинираме со патики или кожни шик сандали, а навечер додаваме пар сандали со високи потпетици. Можете да ја потенцирате и половината со широк плетен ремен, доколку сакате да им дадете уште повеќе женствена линија на овие фустани.

Важно правило за „паметно“ купување – избираме парчиња кои можат да се трансформираат и да се носат од утро до вечер. Бидејќи сакаме нашиот летен стил да биде едноставен, а куферот што е можно полесен, избираме флексибилни фустани кои ќе не придружуваат од утринска плажа до вечер.

СПОДЕЛИ
Претходна објава❁ Флоресцентистичка пролет ❀ (визија за свет погоден од КОВИД)
Следна објаваКреирајте модерен стил со кломпи во главната улога
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ