Без разлика дали го славите Велигден со семеен ручек, попладневно кафе и колачи или вечера, вашата трпеза треба да дише со свежина, цвеќиња, обоени јајца и преслатки велигденски зајачиња.

Villeroy & Boch не освои со својата нова велигденска колекција која содржи се што ви треба за да создадете пријатна атмосфера низ целиот дом, во која навистина ќе уживате со сите ваши најблиски.

Колекцијата Пролетно будење е совршена за велигденската трпеза поради големиот број парчиња кои ја сочинуваат. Приборот за јадење и есцајгот се украсени со разнобојни и типични пролетни цвеќиња, како што се лалиња и нарциси.

Без оглед која опција и да изберете за украсување на вашата празнична трпеза, се надеваме дека ќе го прославите Велигден опкружен со луѓето кои најмногу ги сакате!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТренд кој планира да пoтрае: фустани со паф ракави!
Следна објаваКомбинирајте удобно со корисно: количка за купувaње!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ