Колку пати сте носеле торби со прекумерна тежина од супермаркетите?

Купувањето намирници е една од активностите, односно “shopping” кој  треба да го правиме ако не секој ден, тогаш барем еднаш неделно. Токму при големи набавки на намирници, најголемиот проблем се тешките торби што треба да ги „влечеме“.

Спас за ваквите ситуации се токму количките на тркала, што ни го олеснуваат купувањето или транспортирањето намирници. Освен што се многу практични, тие можат да бидат и одличен моден додаток.

Иако се многу монотони во дизајнот и многу често не претставуваат моден додаток, Зара сфати како да се комбинира удобно со корисно. Дизајнот на нивната количка за купувачи е многу интересен, убав и ретро, ​​што совршено одговара на трендовите во модниот свет.

Набавете си го својот примерок и привлечете внимание на овој корисен, но истовремено и многу впечатлив моден додаток во саботниот метеж, кој ќе ви го олесни животот, односно купувањето.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗа Велигден: Креирајте совршено празнична трпеза!
Следна објаваЗошто е добро да се пие ginger shot и како да се направи домашна верзија од истиот
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ