Со огромно задоволство ве информираме дека на 29.12.2020 (ВТОРНИК) со почеток во 12:00 ЧАСОТ ќе ја изведеме премиерно претставата „ДИШИ“ по текст на ДАНКАН МЕКМИЛАН во режија на ДИМЧЕ НИКОЛОВСКИ – ДИМСАТА.

Повеќе информации и фотографии од претставата можете да најдете во прилог на овој мејл.

Доколку некој сака да присуствува на претставата, ве молиме да не контактирате претходно.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да се намали или елиминира чувството на прејадување за време на празниците!
Следна објаваАристократски стил во колекциите зима 2020/2021!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ