Празниците кои не враќаат во детството остануваат одлична можност за модните куќи да се натпреваруваат во креативноста на нивните бутици.Иконското двојно C преку фасадата, LV монограмите на прозорците над хипнотичкиот декор и чудесниот универзум од последната ревија на Dior Cruise – од Chanel до Louis Vuitton, Fendi, Giorgio Armani и Dior, погледнете ги најубавите продавници трансформирани за празниците.

CHANEL

DIOR

Fendi

Louis Vuitton 

Giorgio Armani

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСемејни вредности: Празнична кампања на Ralph Lauren!
Следна објава3 рецепти за новогодишни пијалоци кои ќе ве стоплат за време на зимскиот студ!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ