Можете да го декорирате вашиот простор со материјали кои веќе ги имате и да создадете елегантен и празничен амбиент.

Не секој ја сака традиционалната новогодишна елка ниту се вклопува во сите домови. Но, има безброј идеи за создавање на празнично расположение во вашиот простор, кои можете сами да ги направите. Само следете ги нашите совети.

Сувите портокали ќе дадат Божиќен мирис на вашиот простор и трпеза. Исечете го портокалот на тенки парчиња и натопете го во сад со солена вода. Потоа можете да ги печете портокалите во рерна да се исушат, околу 20 минути. Можете да го прободете портокалот со каранфилче за дополнителен вкус. Секако, со парчиња портокал, направете конструкции како венец со стапчиња цимет и гранки од елка.

Шишарките можете да ги обоите во златна боја. Оставете ги да се исушат, па ставете ги во длабок сад со фенери.

Можете да направите мали украси од гранки. Поврзете мали гранчиња од смрека заедно со стапчиња цимет и врзете ги со конец. Ставете ги на празнична маса и украсете ги салфетките.

Направете голем венец со гранки од елка и украсете го со монистра, исушени парчиња од портокал и ламби.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧанти од еко-крзно се меки додатоци кои ни требаат оваа зима!
Следна објаваЏенифер Лопез ни покажува како да ја дочекаме Новата година дома!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ