Меки, гламурозни и, да се разбереме, „заводливи“: еко-крзнените чанти се меѓу најпопуларните трендови во моментот …

Тренд кој се проби во последните месеци, најпрво на модните писти, а потоа конечно слета на полиците на нашите омилени продавници, физички или виртуелни. И тогаш, се разбира, тие се пробија до нашите срца. Да, бидејќи со таа мека и привлечна текстура, разиграно и по-малку детско расположение, тие нè погодија и нè освоија на прв поглед.

Совршени со фармерки и понеформален изглед, но и со поелегантни и софистицирани комбинации на облека, еко-крзнените чанти додаваат нота на иронија која секогаш ни се допаѓа.

Најубавите чанти изработени од еко крзно кои не смеете да ги пропуштите? Навистина има за сите вкусови: од модели со метален ланец и торби со геометриски рачки, до модели во пастелни бои. Изберете ги вашите омилени!

 

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРетро Шанел очила кои чинат вистинско мало богатство!
Следна објаваИдеи за новогодишно украсување!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ