Божиќната елка на Swarovski беше поставена во Галерија Виторио Емануеле Втори во Милано, за да се прослави 125-годишнината од постоењето на австрискиот гигант. 

Божиќната елка ќе ја осветлува историската Галерија Виторио Емануеле Втори во Милано до 6 јануари 2021 година. Во соработка со Одделот за култура и забава на општина Милано, официјалното осветлување на дрвото се одржа приватно во присуство на Микеле Молон, извршен потпретседател на глобална продажба за кристали „Swarovski “ и извршен директор на Масимо Ла Грека.

На големото дрво високо 12 метри светкаат 10.000 сијалички и блескаат повеќе од 200 рачно изработени кристални украси инспирирани од небесни тела.

СПОДЕЛИ
Претходна објава🎸🎸🎸 Малите виртуози од Школото за гитара Бојкоски
Следна објаваАлекса Чанг: Совршен новогодишен фустан!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ