Супериорна функционалност на кујната Atelier на компанијата Abimis игра главна  улога во елегантниот дом во Есте.

Современото расположение и софистицираната атмосфера го прават овој приватен дом во близина на Падова навистина посебен, додека во него, декорацијата, акцентнтираните парчиња и ситници кои го дефинираат, создаваат фасцинантен стилски ефект, кое укажува да се чувствувате добродојдени.

Почнувајќи од кујната, која содржи голема, светла трпезарија што се отвора кон  дневната соба, секоја поединечна просторија е осмислена и дизајнирана така, да гарантира максимална удобност и домашно блаженство.

Додека нејзината посебна конфигурација ја нагласува вредноста на чинот на готвење во сите фази и нуди не само нова креативност, туку и нови средства за прилагодување на модерните кујнски простори.

Тука, досега невидената верзија на Atelier монтирана на sид, создава стил и функционален континуитет со остатокот од куќата, додека нејзината посебна конфигурација ја нагласува вредноста на чинот на готвење во сите фази и нуди не само нова креативност, туку и нови средства за прилагодување на модерните кујнски простори.

Кујната е целосно конструирана од не’рѓосувачки челик, биолошки неутрален метал кој не ослободува никакви материи на храна, отпорен на корозија и е во состојба да издржи температури до 500 ° C и 100% може да се рециклира- заедно со целосното  производство, не само во однос на димензиите, но и во однос на побарувањата на клиентите, содржи уникатни детали, карактеристики и иновативна опрема, кои традиционално се користат во кујните на професионални ресторани.

Atelier ја претвора кујната во функционално, гостопримливо, разноврсно и … креативно место, гарантирајќи максимална хигиена и безбедност како и секогаш.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваRolls Royce во светот на медот!
Следна објаваМодна инспирација балетската бајка „Оревокршачка“!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ