Слатко задоволство за љубителите на путерот од кикиритки и секако, на здравата исхрана. Само за 20 минути ќе бидат готови овие колачиња за кои ви се потребни само три состојки.

Намирници за 3 порции:

-30 грама чоколада

-100 грама путер од кикиритки

-40 грама whey протеин

– една банана

Подготовка:

Чоколадата исечкајте ја на коцкички и соединете ја со путерот од кикиритки и протеинот и бананата. Смесата поделете ја на 6 дела и формирајте топчиња. Распоредете ги на харијата за печење и со дланката благо сплеснете ги. Печете ги 15 минути на 200 степени.

Чувајте ги во тегла или во метална кутија.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕсенски тренд: кожни јакни за секој ден
Следна објаваИрина Тошева ја претстави новата колекција „Муур“
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ