Во последниве години, терариумите станаа исклучително популарни. Се почесто се дел од дизајнот на ентериери во кои се повеќе среќаваме минијатурни зелени оази.

Предноста на терариумите е тоа што никогаш нема да морате да ги наводнувате, па затоа тие се идеален избор за оние кои сакаат растенија без обврски во нивниот дом, но и за оние чии што растенија едноставно не успеваат. Терариумските растенија ќе растат со текот на годините и ќе го украсуваат вашиот дом, а покрај тоа што визуелно се привлечни, ќе го подобрат и квалитетот на воздухот во просторот во кој се наоѓаат. Терариумот треба секогаш да биде поставен на светло место, на место не директно на сонце.

Колекцијата терариуми понудена од англискиот производител The Urban Botanist е една од најубавите и целосно ќе ве воодушеви со својот широк спектар на производи.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да се преживее изолацијата во семеен дом без кавга?
Следна објаваРецепт за освежувачки Хуго коктел
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ