Почитувани,

На сцената на Драмскиот театар Скопје од 17.2.2020 до 23.2.2020 :

ден и час: 19.2.2020 (среда) | 20:00 
претстава: НЕСООДВЕТНО ЗА НА РАБОТА 
играат: Ирена Ристиќ, Сања Арсовска, Игор Ангелов, Зоран Љутков, Дамјан Цветановски, Стефан Вујисиќ
автор: Луси Кирквуд
режија:

галерија:

Доналд Ворен Мофет

http://tiny.cc/nesoodvetno

 

ден и час: 20.2.2020 (четврток) | 20:00 
претстава: МОЈОТ МАЖ 
играат: Игор Ангелов, Сања Арсовска, Сара Климоска, Исмет Шабановиќ, Наталија Теодосиева, Филип Трајковиќ, Емилија Мицевска, Трајанка Илиева – Вељиќ
автор: Румена Бужаровска
режија: Нела Витошевиќ

 

ден и час: 21.2.2020 (петок)  | 20:00
претстава: ЛУДИ ЗА ЉУБОВ
играат: Јана Стојановска, Благица Димитровска, Филип Трајковиќ, Анастас Тановски, Кристијан Светиев
автор: Сем Шепард
режија: Деан Дамјановски
Видео: https://www.youtube.com/watch?v=sytLO9PMx18
СПОДЕЛИ
Претходна објаваНов круг за поддршка на младите таленти во Македонија
Следна објаваЖенскиот квартет The Frajle настапуваат во Битола
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР