***

Овој месец во фокус ја ставаме храната

Gnocchi

Дали ги пробавте нашите домашни њоки?

***

За гурманите и за оние кои сакаат да излезат викендов

06.02. // 20:00

Во четврток ја вкусуваме традицијата на Мароко.
Уживаме во четири марокански специјалитети кои ќе ни ги приготви мастер готвачот Марк де Јонг.

cover 2

06.02. // 21:00

А од 21ч. ве покануваме на смеење.

stand up

07.02. // 17:00

Во петок после работа го започнуваме опуштањето за овој викенд.
Од менито издвојуваме врап со телешко месо и крцкава сланина и Златен Даб кои заедно чинат 150 ден.

7 fevruari

07.02. // 22:00

Вечерта уживаме со хитовите на Шпато, Васил Хаџиманов, Маја Оџаклиевска…

cover 11

08.02. // 21:30

Имаме концерт co традиционална македонска и грчка музика, во современа интерпретација. Оваа сабота од Атина ни гостуваат Chepkalo Projects.

cover 4
***

За најслатките

08.02. – 09.02. // 11:30

Дводневна детска работилница за пишување проза, поезија и создавање бајки.

08.02.-09.02.

09.02. // 12:00

Неделна работилница на која ги будиме креативните потенцијали кај дечињата и ги поттикнуваме естетските и уметничките вредности кај нив.

09.02.
***

За љубителите на француската кујна

Вечера на која ќе уживаме во неколку одлични специјалитети! Прочитајте повеќе за Taste of France на линкот.

1

А за курсот за готвење се останати уште 2 слободни места!
Дознајте како да се пријавите тука.

French cooking course
***

Ви посакуваме пријатна работна седмица!

©2020 Public Room | 50 Divizija 22, Skopje, Macedonia | www.publicroom.org

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОдиме во Париз со Скопје Сити Мол
Следна објаваСандра Туфеска ќе го унапреди својот талент за цртање со награда до 2.500 евра
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР