На нашата програма во следните денови:

17.12. // 20:00 – Крстана од Америка – Stand-Up Comedy со Ивана Наскова
Хуманитарен стенд ап кој има за цел добро да ве насмее и да ги направи новогодишните празници поубави за најранливата категорија граѓани.

stand up

18.12. // 18:00 – Бесплатен “Мастерклас” со Пеџа Јовановиќ – тренер и коуч
Запознајте се со техниките на високо продуктивните индивидуалци и највлијателните луѓе на денешницата.

sensum

20.12. // 17:00 – Петок после работа
Уживаме во вкусен бургер со Златен Даб, по супер цена од 100 денари.

20.12.

20.12. // 18:30 – Тип 1 дијабетес: Да, ние можеме
Промоција на книга и едукативно предавање на тема “Иновативни технологии и третман кај Дијабетесот – состојбите со дијабетесот во светот и кај нас”.

image

21.12. // 21:00 – Предновогодишни дружења во Public Room
Музичка селекција за добро саботно опуштање.

20.12

22.12. // 13:00 – Spice it up with Vegeta Natur #3
Повелете на неделен ручек со најсаканите и пробајте ги новите зачини на Вегета со кои ќе ви готвиме.

spice it up
***

Ви посакуваме пријатна работна седмица и најубав декември!

December

Нашето електронско известување го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за интересните случувања во Јавна Соба!

Очекувајте го нашето неделно известување и следниот понеделник.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваDioriviera Cruise 2020: Живописни бои и смели отпечатоци!
Следна објава>>Давор Кешќец-уметникот кој му дава нов изглед на нашиот град<<
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР