Со шеесет и шест ката, големата станбена кула доаѓа со свое приватно пристаниште каде што можете да ја паркирате вашата супер јахта …

Астон Мартин не е бренд што може да ви понуди само ултра луксузни спортски автомобили. Тие, исто така, планираат да го изградат најлуксузниот пентхаус во Мајами, во вредност од педесет милиони долари, а исто така бесплатно ќе му дадат на сопственикот колекционерскиит автомобил модел  „Вулкан“ бесплатно, како подарок.

Како вистински подарок за купувачите кои сакаат автомобили со висок квалитет, Vulcan има 800 коњски сили, мотор V12 и цена од 2,3 милиони долари, што го дознавме кога дебитираше на Саемот за автомобили во Џенева. Како и да е, со целата моќ што носи со себе, Вулкан може да се вози само на тркачки патеки, а вашиот нов педесет милиони стан ќе ви обезбеди членство во приватен тркачки клуб, часови за возење и сè друго што можеби ви треба на оваа тема.

Самата резиденција зафаќа околу 2.000 квадратни метри, има прозорци од подот до таванот кои нудат неверојатен поглед на заливот, со мермерни подови, шест спални соби и седум бањи. Официјалните фотографии од резиденцијата сè уште се обвиткани во мистерија, но веруваме дека ќе биде далеку подобра и полуксузна од сега декадентната 1А единица, која чини нешто над 5 милиони долари, што можете да ја видите во галеријата.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЏил Сандер – минималистичка колекција надвор од времето и трендовите!
Следна објаваVictoria’s Secret ја претстави празничната кампања снимена во Лондон!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР