Денес полниме 4 години!

Повелете на торта!

rodenden

На овој линк прочитајте што кажаа медиумите на 28.10.2015

***

Неделна програма:

30.10. // 18:00 – InTech Meetup #7 – Cloud Computing: Today and Tomorrow
Вмеружвање и разменување на знаења, на седмото издание на InTech Meetup.

intech meetup

31.10. // 21:00 – Dark Humor at Public Room – Skopje
Стендап шоу овој пат наменето за љубителите на црн хумор.

dark humor

01.11. – 02.11. // 17:00 – Long Term Implantology – Bone Reconstruction & Implants Recovery
Дводневен настан за стоматолошки импланти.

dental implants

01.11. // 17:00 – Петок после работа
Популарната комбинацијата бургер + пиво за 100 денари и најпопуларниот afterwork продолжуваат и овој викенд.

01.11

01.11. // 22:00 – Македонски Шлагери
Уште едно патување низ времето со најубавите македонски поп хитови.

cover 3

02.11. // 21:30 – Concert: JUNE (ЏУН)
Концерт на еден од најуспешните македонски бендови.

cover 4
***

А следната седмица ја започнуваме со хуманитарен настан

04.11. // 20:00 – Искриме за Искра
Преку хуманитарна аукција и дружење собираме финансиски средства за Искра.

iskrime za iskra

И доколку планирате team building со колегите и сте расположени за готвење пишете ни за да ви организираме едно незаборавно дружење!

team building
***

Ви посакуваме пријатна работна седмица!

Нашето електронско известување го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за интересните случувања во Јавна Соба!

Очекувајте го нашето неделно известување и следниот понеделник.

СПОДЕЛИ
Претходна објава20. Моден Викенд Скопје
Следна објаваВо Скопје ќе се одржи Саемот на студии во Франција
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР