Расположени за дружење со колегите надвор од канцеларија?

cooking together
***

Оваа седмица во Public Room:

15.10. // 17:00 – HR Cafe & Networking во октомври!
Разговори за современа HR методологија и ново позиционирање на HR функцијата.

hr razgovori

16.10. // 18:00 – Психолошки муабет
Настан од отворен карактер, посветен на водењето грижа за менталното здравје.

psiholoski muabeti

17.-19.10. // 12-20 – Ехо на минатото, крик во сегашноста
Тридневен базар на рачни изработки.

bazar

18.10. // 17:00 – Петок после работа
Незаменливата комбинација бургер и пиво за 100 ден. за незаменливо afterwork опуштање.

18.10.

18.10.-20.10. // 17:30 – Meet the Artist
3 дена Public Room ќе биде ателје на Ѓорѓина Спасевска, каде одблиску ќе можете да го видите нејзиниот начин на сликање, да дискутирате за нејзината работа, инспирација и живот во современото општество.

Meet the artist-01

18.10. // 22:00 – Македонски шлагери
Oвој петок започнува третата сезона уживање со најубавите македонски стихови!

cover 1

19.10. // 21:30 – Concert: EGYPT

Egypt
***

Јаготката на месец октомври!

25.-28.10. – Честитајте ни роденден а ние ќе „ве послужиме” со евергрини, џез, електро, детски креативни работилници и се разбира вкусна торта!

10
***

Ви посакуваме пријатна работна седмица!

Нашето електронско известување го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за интересните случувања во Јавна Соба!

Очекувајте го нашето неделно известување и следниот понеделник.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНов дом на Ford Македонија по премиум стандарди
Следна објава`The Art Bazaar`- Concept 37
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР