Kuća na plaži vredna 6,5 miliona dolara: poseta Sandri Bulok

Сандра Булок ја продава својата куќа …

Вилата има се за пријатен живот: седум спални соби и пет купатила, сала за вежбање, базен, кошаркарски терен и пространа тераса со поглед на океанот.

Според извештаите на западните медиуми, Сандра Булок го продава својот луксузен дом во одморалиштето Таиби. Вилата се проценува на 6,5 милиони долари, што го прави најскап дом во областа. Таа ја купила оваа куќа со седум спални соби и пет купатила во 2001 година. На поседот има куќа, базен, градина и шеталиште што води до плажата. Покрај големата дневна соба и кујна, куќата располага со фитнес, кошаркарски двор, игралиште и скара.

Внатрешноста е украсена во модерен американски стил. Високите тавани и светлите бои ја прават атмосферата удобна. Дневната соба со камин е идеална за релаксирачки дружања со пријателите, а дрвената тераса нуди прекрасен поглед кон океанот.

Kuća na plaži vredna 6,5 miliona dolara: poseta Sandri Bulok

Kuća na plaži vredna 6,5 miliona dolara: poseta Sandri Bulok

Kuća na plaži vredna 6,5 miliona dolara: poseta Sandri Bulok Kuća na plaži vredna 6,5 miliona dolara: poseta Sandri Bulok Kuća na plaži vredna 6,5 miliona dolara: poseta Sandri Bulok

Kuća na plaži vredna 6,5 miliona dolara: poseta Sandri Bulok Kuća na plaži vredna 6,5 miliona dolara: poseta Sandri Bulok

Kuća na plaži vredna 6,5 miliona dolara: poseta Sandri Bulok Kuća na plaži vredna 6,5 miliona dolara: poseta Sandri Bulok Kuća na plaži vredna 6,5 miliona dolara: poseta Sandri Bulok Kuća na plaži vredna 6,5 miliona dolara: poseta Sandri Bulok

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕве ја најмодерната фризура за 2019 година!
Следна објаваХит на пролетната сезона 2019: макси фустани со принт!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР