Долгиот фустан скоро секогаш бил основа на женската облека.

Во античка Грција доминирале драпираните фустани и скулпторските форми, потоа елегантните фустани на Марија Антоанета станале безвременски симбол на рококо стилот … Не е ни чудо што шик макси должината се уште и понатаму ги инспирира  врвните дизајнери.

Сезоната пролет-лето 2019 година ќе им припадне на нежните фустани во романтично- боемско издание.

Каков и да одберете макси фустан оваа пролет, комбирајте го со масивни патики до глужд, сандали и трендовски накит.

Maksi haljine sa printom - hit prolećne sezone 2019

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКуќата на Сандра Булок чини 6,5 милиони долари!
Следна објаваРомантични машни и панделки – главен тренд на пролетната сезона!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР