Ако некогаш сте стоеле пред некое уметничко парче што го создал Демиен Херст и се прашувале што всушност се случува во неговата глава, денес е денот кога тоа можете да го дознаете.

Современиот британски уметник, познат по своите сензационални, често контроверзни дела, како што се човечки черепи украсени со дијаманти, само што го претстави својот Empathy suite, ултра-луксузно сместување кое беше додадено во колекцијата Sky Villas во Лас Вегас, The Palms Casino Resort.

Кој е запознаен со работата на Хирст може да ги замисли деталите кои се тука: медицински кабинети полни со таблети, калеидоскопи на пеперутки и мртви животни – сето тоа е сместено во апартманот со површина од околу 900 квадратни метри, оваа недела официјално е отворен. Бидејќи апартманот е во Вегас, тој е неверојатно декадентен.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРаф Симонс со нова колекција за мажи есен/зима 2019!
Следна објаваНова колекција на Coach е шармантна и слатка!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР