По ненадејното заминување од креативно место во брендот на Келвин Клајн, дизајнерот Раф Симонс се врати на модната писта со своја колекција есен / зима 2019 година.

За сезоната, Симонс подготви долги кроени парчиња, фокусирани на конструкцијата. Капутите се скоро до подот споени со панталони, предимензионирани џемпери, сечени јакни и маици. Темната палета на бои се отвора со бројни живописни и богати бои. Симонс го претстави духот на оптимизмот преку детали како пеперутки. Со оглед на тоа што тој не е личност на кого уметничкиот свет е му е стран, Симонс исто така презентираше фотографии со сцени од филмовите на Дејвид Линч на неговите нови париња.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСе одбележува Светскиот Ден на Поезијата!
Следна објаваАпартман во Лас Вегас кој чини 100.00 долари за една ноќ!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР