Нов тренд во уредувањето на домот!

Заоблен мебел

Во 60-тите години на минатиот век, овој мебел беше хит, а сега е вистинското време повторно да се врати на дизајнерската сцена. Зборуваме за заоблен мебел, а тој не може да се види толку често, што е причина плус да го побарате.

Заоблениот мебел внесува флуидност и лежерност во изгледот на просторот, за разлика од парчињата мебел со остри рабови.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМАСТЕР СОМЕЛИЕРОТ ПЕТАР ВЕЛИЧКОВИЌ ВО ЈАВНА СОБА ЌЕ ЕДУЦИРА ЗА СОРТНИ ВИНА ОД БАЛКАНОТ
Следна објаваМодни трендови во 2019 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР