Реинтерпретирањето на трендовите од минатото е веќе вообичаена практика, бидејќи модата постојано циркулира и се надградува, така што секоја година по-нешто извлекуваме од нафталин што се носело во изминатите дваесеттите, педесеттите или осумдесеттите години.

Еве што ќе преземеме од тие трендови во 2019 година!

Избледен тексас

Преголеми шапки

Велосипедски панталони

Плисе
 Реси

Монистра

Змијски дезен

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗаоблен мебел – тренд во 2019 година!
Следна објаваЖената низ призмата на очите на уметниците-изложба во НГМ!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР