Овие фотографии дефинитивно ќе ве разнежат!!

Мачорот Kazu ги освои социјалните мрежи со неговата убавина, но неговата приказна не е лесна.

Казу беше пронајден како мало маче со сериозно оштетени очи поради мачечешки грип. За жал, ветеринарите не успеаја да ги спасат очите и морааа да ги отстранат по оперативен пат. Но, ова не ја спречи оваа неодолива мачка полна со живот да стане најслатко милениче што некогаш сте го виделе.

Сопствениците на мачката велат дека мачорот Казу е навистина љубопитен и бестрашен. Тој сака да ги брка бумбарите, да излезе и да игра во неговиот двор и да го почувствува сонцето на стомакот. Секој што го запозна бил воодушевен од неговото однесување. Иако нема очи, овој мачор дефинитивно може да гледа со своето срце.

Ние сме сигурни дека тоа може! Уживајте во убави фотографии.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваNatalie Portman во топлес во новата кампања на Dior!
Следна објаваКожна и тексас јакна под капутот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР