Без оглед на тоа дали имате голема прослава или сте попрво за некоја интимна прослава во кругот на семејството, изборот на вино за божиќниот оброк е важен сегмент за создавање на совршено дожививање за време на празниците.

Според сомелиерите и експертите за вино ширум светот, овие 18 шишиња на вино и шампањи ќе ги направат вашите Божиќни празници незаборавни.

 Ruinart Blanc de Blancs Champagne

Planeta Etna Bianco 2016

Barboursville Reserve Viognier 2015

Gusbourne Brut Reserve 2013

Schramsberg Blanc de Noirs 2014

Treana Blanc 2014

 Bruno Giacosa Roero Arneis 2016

Vietti Barbera d’Asti Tre Vigne 2015

Dal Forno Romano Valpolicella Superiore 2009

Jean-Louis Chave Saint-Joseph

Billecart-Salmon Brut Rosé Champagne NV

Arianna Occhipinti SP68 Rosso 2017

Chateau Saint Roch Cotes du Roussillon Kerbuccio Maury Sec 2015

Shafer One Point Five Stags Leap Cabernet Sauvignon

Gramercy Cellars Columbia Valley Lagniappe Syrah 2015

Greywacke Pinot Noir 2014

Saint Cosme Gigondas 2016

Fonseca Late Bottled Vintage 2011 Port

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваГолем comeback на Hobo чантите!
Следна објаваRobert Pattinson стана заштитно лице на “Dior Men”!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР