Ако се уште барате идеја за алтернативна новогодишна елка или едноставно, немате премногу простор за права елка, или пак сакате да имате дополнителна декорација во овој манир, новогодишните sидни елки се вистинско решение за вас …

Елките монтирани на ѕид не бараат премногу простор бидејќи се наоѓаат на вертикалните делови на вашите структурни површини, изгледаат многу оригинално, а можат да бидат финиширани во бројни стилови и бои, со можност да се закачат на било кое место.

Ако ви требаат некои интересни примери, тогаш во нашата галерија ќе ги најдете најдобрите решенија кои постојат денес.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВашето купатило во празничен сјај!
Следна објаваНеверојатна викендица на Наоми Кемпбел, подарок од Владислав Доронин!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР