Овие денови, сите се занимаваме со новогодишните декорации … 

Многу е лесно да да го украсите домот со старите и омилени украси (кои веќе имаат некоја традиција и историја со вас), како и со новите кои сте ги купиле оваа година, но сепак, треба да размислите дали вашите омилени детали се вклопуваат во целокупниот стил на вашиот дом. Наоѓањето на вистинската боја или шема на бои, односно стилот кој веќе го имате во ентериерот, таа задача ја крева на едно сосема ново ниво.

Но, доколку посветите поголемо внимание на овие мали нешта, нема да морате целосно да го редизајнирате вашиот дом во текот на празничната сезона.

Овој пат, ви нудиме неколку совршени идеи кога станува збор за бои кои може да го разубават вашиот амбиент:

Новогодишна декорaција во црвена боја

Новогодишна декорација во зелена боја

Новогошишна декорација во сребрени и бели тонови

Новогодишна дкорација во златни тонови

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеколку причини зошто ја посетите Ирска во зимскиот период!
Следна објаваТопли зимски чевли се совршен новогодишен подарок!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР