Ирската рок-група U2 се најде на прво место на листата на најплатените музичари според магазинот Forbes, со заработка од 118 милиони долари во рок од една година.

На второто место е бендот Coldplay со 115 милиони долари.

U2 заработи 118 милиони долари со светската турнеја наречена “Joshua Tree“, која датира од 1 јули 2017 година до истиот датум 2018 година. Во оваа рамка влегоа и  приходите од турнејата насловена како “Experience + Innocence“.

На второто место со слична бројка е британскиот бенд Coldplay, кој успеа да собере 155 милиони долари, главно на турнејата “A Head Full Of Dreams“.

Ed Sheeran го освои третото место со 110 милиони долари, а зад него се Bruno Mars со 100 милиони долари и Katy Perry со 83 милиони долари.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПлишот е “must have” во декорирањето на ентериерот!
Следна објаваЕлка вредна 2,3 милиони евра!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР