Black Flame ја претставува бојата на годината, на компанијата PPG Paints. Според тоа, дизајнерите велат дека е неопходно таа да се третира како моден детаљ, што всушност е и така.

Можете да ги третирате своите ѕидови во моден или акцентен манир, да офарбате една ѕидна површина во црно или таванот, додека секој простор може да стане црна црна завеса пред било кое уметничкото дело, а мебелот и другите елементи го преземаат главното водството.

Иако црната боја доби голема популарност во текот на изминатите неколку години, неколку клучни светски дизајнери и експерти ги предупредија луѓето да одржуваат баланс кога ја користат оваа боја.

Црната боја најдобро одговара како sидна нијанса која е многу едноставна кога се комбинира со природната или вештачка светлина во собата, а кога елементите во просторијата се посветли во однос на тоновите. На пример, во дневна соба или трпезарија обоена во црно, со светли подови и мебел, избалансираната ѕидна боја може да го донесе целокупниот изглед кој не е премногу мрачен и тежок.

Ентериерните врати станаа новите елементи за нагласување на ѕидовите во куќата. Фарбањето на ентериерните врати во црна боја, нуди одлична можност да се претстават или едноставно да додаде интерес во просториите.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваГрад кој треба да се посети Cádiz -Шпанија!
Следна објаваСовршени модели на чанти за оваа есен кои секогаш ќе бидат во тренд!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР