Зелената е популарна боја за декорација и има одредени предности …

Таа е освежувачка и неутрална и слободно можеме да кажеме дека е една од боите која најмногу ги одмара очите. Може да се користи речиси насекаде, а со изборот на зелената боја како главна боја, таа може да служи и за отстранување на стресот, поради што најчесто се користи во купатилата и спалните соби, каде што ви е потребна максимална релаксација.

Постојат неколку идеи кои можат да ви помогнат да ја инкорпорирате зелената боја во декоративниот стил на вашите спални соби, а некои од најпопуларните идеи претставува вклучување на акцентни ѕидови, мебел и постелнина, како неразделни сегменти на секој простор за спиење.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУрбано кампинг искуство!
Следна објаваФантастична колекција есен/зима 2018 на Stella McCartney!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР