Доколку постои боја создадена за секоја сезона, за секој временски период и се комбинира со речиси сите стилови, тогаш таа боја без сомнение е сината …

Ниту една друга боја нема трајна популарност како сината и сите нејзини неверојатни нијанси. Секој син тон може да се комбинира со други бои, без мака. Покрај тоа, не мора да се грижите за тоа дали сината е популарен избор, бидејќи неа едноставно не и се намалува популарноста и покрај постојаното менување на трендовите.

Всушност, кои бои всушност најдобро функционираат со сината, е прашање кое самото се наметнува кога ги декорираме и ги редизајнираме нашите домови?

Најдобритете бои кои можете да ги комбинирате со сината, зависат од нејзините нијанси, по ваш избор, но исто така и стилот што сакате да го постигнете.

Ви презентираме некои од комбинациите кои го претставуваат првиот избор на дизајнерите: бела и сина, сина и сива, сина и жолта, сина и розова и додавање на портокалови акценти.

Remove featured image

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИрина Тошева со новата модна колекција Утопија, лето ‘18
Следна објаваРецепт на денот: Едноставен и вкусен ручек!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР