Сите луѓе кои живеат во мали станови, кога ќе дојде време за бебе, работите стануваат малку потешки. Да се купи нов стан не е лесно, посебно поголеми  површини кои можат да ви обезбедат се што сакате …

Позитивно е што сите знаат дека имааат повеќе работи отколку што им треба, додека вистинска уметност претставува создавање на  дополнителен простор во кој вашето дете може и треба да се чувствува удобно.

Затоа, ако сакате да ги научите извонредните вештини за максимизирање на просторот што го имате на располагање, ви презентираме неколку идеи кои можат да ви помогнат ако очекувате нов член на семејството, без да ве фаќа паника и да не знаете што да направите.

Светлина
Направете ја вашата соба наменета бебето со природна светлина

Мебел

Само тоа што е најпотребно, определете се за флексибилни и мултуфункционални парчиња

Бои и модели

Одберете светла палета на бои за просторот да изгледа простран и облеан со светлина.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСо патики на венчавка? Зошто не!
Следна објаваПрада: сандали нагласени со гумени цвеќиња!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР