Многу модни брендови за облека, имаат исто така удел и во разубавувањето на нашите домови …

Тие создаваат мебел, декоративни предмети, детали за акцентериње, sидни тапети и сите останати работи кои еден стан или куќа го прават дом.

Брендот Louis Vuitton на модната сцена доминира со години наназад со своите иновативни но традиционални креации, а истото го прави и на полето со мебел и декорации за домот.

Нивната позната колекција Objets Nomades оваа година повторно доби неколку новитети, како што е прекрасниот Ribbon Dance, дизајниран од Andre Fu кој нè маѓепсува со своите заводливи линии и прекрасни форми.

Andre Fu е архитект и дизајнер кој стои зад бројни величествени згради, а неговото чувство за убавина зрачи од секој предмет на кој тој му вдахнува живот.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХороскоп за ден 17.05.2018 година!
Следна објаваЛетна колeкција “Beach daze” од Club Monaco!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР