Модниот бренд Club Monaco им препорачува на мажите за ова лето, стил инспириран од плажите …

Апстрактни принтови и одважен стил е тоа што им се препорачува на модерните момци за ова лето.

Заштитното лице на кампањата е младиот модел Gideon Jendel, кој позираше во шик и стајлиш комбинации кои се карактеристични за Club Monaco и колекцијата “Beach daze”.

На фотографиите го гледаме младиот модел како позира во маици со графички принт, шорцеви за капење и Birkenstock папучи. Бидете спремни на плажа смело да носите цветни обрасци, пруги, палми и уште многу што …

Ние единствено не препорачуваме носење чорапи со папучите Биркенсток, тоа никако!:)

СПОДЕЛИ
Претходна објаваObjets Nomades на Louis Vuitton!
Следна објаваИзложба на мебел “A Life Extraordinary”!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР